Hakkımızda

Bu site Veteriner Hekim Mert Taş tarafından, 2021 yılında tamamen gönüllülük esasına ve bilgi paylaştıkça çoğalır prensibine dayanarak kurulmuştur. Hiçbir kar amacı gütmeden, tamamen hayvan dostlarımızın refah seviyelerini ve yaşama koşullarını optimum seviyelere çıkarabilmek adına hayvan severleri bilgilendirmek için tasarlanmıştır.
VETERİNER HEKİM MERT TAŞ KİMDİR?
1995 senesinde Eskişehir’de doğdum. İlkokul eğitimimi Eskişehir’in Alpu ilçesinde bulunan Atatürk İlköğretim Okulu’nda tamamladım. Lise öğrenimimi Kırıkkale Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Veteriner Fakültesi’ni kazandım.
5 yıllık fakülte hayatımın ilk 3 senesinde fakültemiz bünyesinde bulunan ve Tarım Orman Bakanlığı ile ortak protokol anlaşması ile yürütülen Deniz Kaplumbağaları İlk Yardım Tedavi ve Araştırma Merkezi’nde sorumlu öğrenci olarak geçirdim.
DEKİYM’de görev süremi tamamladıktan sonra yine fakültemiz bünyesinde bulunan Alternatif Kanatlı Yetiştiriciliği Merkezinde sorumlu öğrenci olarak görev aldım. 2 yıl boyunca bıldırcın, sülün, keklik, ördek ve kaz gibi alternatif kanatlıların üretimden tüketime kadar olan tüm aşamalarında bulundum.
Stajımı Konya Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi’nde yaptım.
Küçüklüğümden beri hayalim olan mesleğimi icra etmenin mutluluğunu ve hayvanlara olan tutkumu diğer hayvanseverlere yansıtacak olmamın heyecanını paylaşmak adına da www.hayvanrehberi.com’ u kurmaya karar verdim.
MİSYONUMUZ
Evcil, yabani, egzotik ve su canlılarına dair her türlü bilgiyi bir tık ile hayvanseverlere sunma amacını görev edindik. Minik dostlarımıza daha iyi bir yaşam ortamı oluşturmak ve onların hak ettikleri refah seviyesini yakalamalarını sağlamak temel amacımızdır.
VİZYONUMUZ
Hayvanlar aleminin her bir üyesini A’dan Z’ye ele alarak;
-Barınma
-Beslenme
-Üreme
-Eğitim
-Sosyalleşme
Gibi konularda hayvanlarımızın en iyi şartlarda yaşamasını sağlayacak bilgileri sitemizde ele alacağız.
Doğru bilinen yanlışları düzeltmek ve hayvan sahiplerini bilinçlendirmek adına tüm gücümüzle çalışacağız.
Göz ardı edilen, çoğu zaman önemsenmeyen, ufak ama önemli detayları hayvan severler ile paylaşacağız.
Tecrübelerimizi, internetin bize sunmuş olduğu tüm nimetlerden faydalanarak makale, görsel, video gibi destekleyici unsurlarla sentezleyerek sizlere sunacağız.
UNUTMAYIN!
Sitemizde yer alan her türlü bilgiyi can dostlarımıza daha iyi bir yaşam sunabilmeniz ve onlarla alakalı en doğru bilgiye kolayca ulaşabilmeniz adına hazırlamaktayız. Can dostunuzda fiziksel ve ruhsal herhangi bir anormal durum sezdiğiniz anda onu en yakın veteriner hekime götürmeniz kritik öneme sahiptir.